Müşterilerimiz

Tekil ve merkezi müşteri verisinin CRM’de konumlandırılması;

Satış verilerinin tutulduğu sistemden kuaför ve satış verileri aylık bazda sisteme alınarak merkezi bir yapı üzerinden mevcut ve potansiyel müşteri yönetimi yapılabilmesi sağlandı. Satış sistemindeki kuaför verilerinin zenginleştirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi.

Bu sayede, zenginleştirilmiş kuaför verisi üzerinden satış ve pazarlama stratejilerine yön verilmesi hedeflendi. 


Kuaförler ile hali hazırda Schwarzkopf’un Satış, Pazarlama, Finans ve Akademi departmanları temas halindeydi. Ancak, kuaförler ile yapılan görüşmeler, mutabakatlar, sözleşmeler ilgili departmanların özel dosyalarında tutulmakta, diğer departmanlar tarafından detaylara erişilmesi zaman ve zahmet gerektirmekteydi. CRM sistemi ile birlikte tüm departmanlar yapılan tüm aktivitelerini sisteme kaydetmeye ve kurumsal hafızanın oluşması sağlandı.

Kurumsal hafıza, datanın dışında ilişki yönetiminin sağlamlaştırılması, anlık ve ileri dönem stratejilerinin doğru şekilde ortaya konmasını sağlamıştır. 


Sözleşme yönetiminin otomatize edilmesi;


Kuaförler ile yapılan özel sözleşme koşullarının sisteme kaydedilerek planlanan koşullara ne kadar uyulup uyulmadığının gerçekleşen değerler üzerinden otomatik hesaplanması sağlandı. Bu sayede, daha önce excel üzerinde tutulan ve belirli periyotlarda manuel hesaplamalar ile hazırlanan raporlamalar sisteme taşındı.


Akademi eğitimlerinin kayıt altına alınması;


Eğitim ekibinin sahada olması sebebiyle satış ve pazarlama ile olan iletişiminde aksaklıklar yaşanabilmekteydi. Eğitimlerin ve eğitim katılımcılarının sisteme girilmesi ile tüm departmanların hangi kuaföre ne zaman ve ne hakkında eğitim verdiği takip edilebilir oldu.

Merkezi veri aynı zamanda merkezi bir iletişim ağını da beraberinde getirmiş oldu.

İletişim

Yeni projeler için yaratıcı çözümlerin tam ortasındayız!
İşiniz ve projeleriniz için yepyeni fikirler, çözümler ve adımlar için bizimle iletişime geçin.

Neler yaptığımız, projelerimiz ve işlerimiz hakkında daha detaylı ve güncel bilgilere ulaşmak için
sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.