Müşterilerimiz

Proje

Tadım Projesi xRM için güzel bir örnek teşkil etmektedir. Proje kapsamında Satın Alma Yönetimi çözümü ile Toplantı ve İlişkili Gündem, Gündemlere bağlı Kararlar ve Görevlerin takibi ve yönetimi çözümleri geliştirilmiştir.

Tek Ekran Üzerinden Satın Alma Talepleri Takibi ve Yönetimi


xRM’den önce;

TADIM bünyesinde, çok farklı ölçekteki işletmelerde olduğu gibi excel üzerinde takip edilen ve işleyen bir Satın Alma Süreci vardı. Elbette bu hem satın alma talebinde bulunan hem de satın alma departmanı altında çalışan bir çok personele manuel bir iş yükü getirmekteydi. Manuel işleyen süreçlerin her birinde olduğu gibi burada da zaman kaybı çok fazlaydı. Aynı zamanda satın alma talepleri onay süreçleri de manuel işleyen bir sistemde oldukça sıkıntılıydı ve hataya açıktı. iş yükü getirmekteydi.Manuel işleyen süreçlerin her birinde olduğu gibi burada da zaman kaybı çok fazlaydı. Aynı zamanda satın alma talepleri onay süreçleri de manuel işleyen bir sistemde oldukça sıkıntılıydı ve hataya açıktı.


Daha Kolay ve Sistematik Süreçler ile Kurumsal Satın Alma Süreçleri Hafızası;

Microsoft Dynamics CRM platformu üzerinde geliştirdiğimiz xRM çözümümüz ile bütün satın alma taleplerini bir havuzda, takibi ve yönetilmesi kolay bir hale getirdik. Satın alma taleplerini, TADIM bünyesinde belirli onayları aldıktan sonra ilerleyen bir kurgu ile tasarladık ve bu sayede departman bazlı raporlanabilir ve departmanların genel ve kategori bazlı bütçeleri ile ilişkili bir yapı kurduk.


Satın Alma Yönetimi çözümümüz ile çalışılan tedarikçilerden alınan bütün tekliflerin Satın alma talebi bazında kayıt altına alıması sağlandı. Bu sayede izlenebilir ve raporlanabilir bir veri havuzu oluşması ile kurumsal bir satın alma hafızası yaratmada bir adım daha atıldı.

Satın Alma Yönetimi çözümü ile hem Satın Alma Departmanı hem de tedarikçi performanslarını ölçülebilir hale gelmesini sağlayarak ileride KPI yaratacak değerler ortaya koyduk.


Toplantı Gündem Karar ve bağlı Aksiyonları Takibi ve Yönetimi


xRM’den önce;

Birçok işletmede halen daha olduğu gibi toplantılar hardcopy olarak tutanaklarda işleniyordu. Bunun bir dez avantajı olarak da alınan kararlar, bunlara bağlı kişilere atanan görev ve aksiyonlar da o tutanakta kalıyordu. Sonrasında bunların takibi ve raporlaması ise oldukça zordu.


Eskale edilebilir Görev yönetimi ile etkin ve takip edilebilir, proaktif bir yapı;

Microsoft Dynamics CRM’in outlook entegrasyonunun getirdiği avantaj ile Toplantı Yönetim ve buna bağlı görev ve aksiyon yönetimi bir xRM çözümü olarak geliştirildi.


Toplantılar öncelik ve türlerine göre farklı kural setlerine göre kurgulanarak bunlara bağlı gündemler toplantı öncesinde yetki bazlı kayıt altına alınaiblir bir çözüm sağlandı.


Toplantı esnasında gündemler ile ilişkili alınan kararlar ve bunlara bağlı oluşan aksiyon/görevler kişi bazlı atama ile takip edilebilir ve raporlanabilir bir sistematiğe oturtuldu. Bu sayede bir kararın arkasında oluşan iş yükü ve ölçülebilir gerçekleşme zamanı ve kimlere dokunduğu daha net bir şekilde işletme bünyesince takip edilebilir bir hal aldı. Burada personelin atanan gröevleri kapatma performansı(görev sonucu ve kapatılma süresi) KPI olarak konumlandırılabilir bir gerçek oldu.




  • Firma: Tadım - Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markasıdır.

  • WebSite: www.tadim.com.tr

  • Sektör: Hızlı Tüketim Malları

  • Proje Ekibi Üye Sayısı: 3

İletişim

Yeni projeler için yaratıcı çözümlerin tam ortasındayız!
İşiniz ve projeleriniz için yepyeni fikirler, çözümler ve adımlar için bizimle iletişime geçin.

Neler yaptığımız, projelerimiz ve işlerimiz hakkında daha detaylı ve güncel bilgilere ulaşmak için
sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.